refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Zarówno refleksologia, jak i akupunktura są ściśle związane z liczącą sobie kilka tysięcy lat chińską medycyną, choć początki refleksologii można umiejscowić równolegle także w starożytnym Egipcie. Łączy je również holistyczne podejście do chorób i organizmu (greckie „holos” oznacza całość). Organizm jest niczym maszyna: zaburzenie pracy nawet jednego elementu może spowodować bardzo groźne skutki. Dlatego w procesie leczenia należy uwzględnić wszystkie procesy zachodzące wewnątrz organizmu.
Refleksologia i akupunktura mają jeszcze jedną wspólną cechę – bazują na meridianach, czyli tak zwanych południkach biegnących wzdłuż całego ciała. To one odpowiedzialne są za właściwy przepływ energii; wiele chorób i niedyspozycji psychicznych związanych jest właśnie z zablokowaniem jednego z takich szlaków. Akupunkturzyści pracują na całym ciele człowieka, wbijając we właściwe punkty igły. Z kolei refleksolodzy skupiają się na stopach i rękach (lub twarzy), gdyż to właśnie z tych miejsc można odczytać wszystkie problemy organizmu – zarówno przyczyny chorób, jak i ich następstwa. Oba systemy zakładają, że energia jest ogniwem spajającym stopy i dłonie z każdym punktem w organizmie. Dzięki zgromadzeniu ponad siedmiu tysięcy nerwów w podeszwach stóp można poprzez specjalistyczny masaż i „chodzenie kciukiem” znaleźć niedomagający organ i go wyleczyć. Tysiąc lat temu w Chinach niektórzy lekarze łączyli obie metody, mając na względzie dobro pacjenta. Dlatego stosowali nakłuwanie punktów przepływu energii przy jednoczesnym ucisku i masażu stóp. Dzięki temu odblokowywali meridiany, co udrażniało kanały energetyczne.
Kilka tysięcy lat temu chińscy lekarze stwierdzili, że stopy ludzkie są jak zwierciadło – można z nich wyczytać problemy całego organizmu. To także najlepszy sposób, by dowiedzieć się o przyszłych chorobach – pierwsze symptomy problemów mogą się pojawić na podeszwach stóp już na dwa lata przed rozpoznaniem choroby. Refleksolodzy nie rozgraniczają zagadnień psychicznych i fizycznych od siebie – problemy na jednej płaszczyźnie mogą wpłynąć na powstawanie następnych. Dzięki odblokowaniu meridianów oba sposoby leczą pacjenta z bólu, różnego rodzaju dolegliwości i napięć. Zastój w przepływie energii sprawia, że organizm przestaje pracować prawidłowo. Dlatego wielu specjalistów w swojej pracy łączy elementy refleksologii i akupunktury – posiadają one tak wiele punktów wspólnych, że fuzja tych elementów może wspomóc proces leczenia pacjenta.


Nie można komentować.