refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Terapia odruchowa

1 grudnia 2010

Terapia odruchowa to jedno z wielu określeń refleksoterapii. Polega ona na stymulowaniu określonych nerwów, by wywołać odruch-reakcję w organizmie. Pacjent odczuwa to w sposób bierny – po prostu poddaje się masażowi. Refleksoterapeutę można określić jako instrument, który pobudzi określone nerwy do działania. Refleksoterapia nie jest jedyną metodą wykorzystującą terapię odruchową. Zaliczają się do nich między innymi akupresura i akupunktura, które również mają wiele wspólnego z technikami masażu. Pobudzanie odbywa się na różnych płaszczyznach poprzez fizyczną stymulację bodźców (pole magnetyczne, wibracje, dźwięki i inne), dlatego pacjentom można pomagać na wiele sposobów.

Refleksologia łączy w sobie różne dziedziny nauki. Do najważniejszych z nich należą anatomia i neurologia. Dogłębna wiedza na temat ludzkiego ciała i układu nerwowego konieczna jest, by refleksoterapeuta mógł przeprowadzić specjalistyczny zabieg. Zwykły masaż stóp przeprowadzi każdy, nawet laik, jednak potrzeba dużych umiejętności i szczegółowych informacji, by przyniósł pozytywne rezultaty, a nie wyłącznie przyjemność związaną z masowaniem. Zwłaszcza że zabieg na stopach wcale nie musi okazać się przyjemny – zazwyczaj masowanie miejsc symbolizujących chory narząd może być bolesne. Jednak dzięki temu odczuciu wiemy, że dzieje się coś złego w organizmie, nawet jeżeli nie otrzymaliśmy żadnych innych sygnałów.

Wiedza na temat odruchów, które występują dzięki uciskowi odpowiednich partii na stopach lub rękach, pomaga wyleczyć wielu pacjentów, którzy nie mieli już żadnych nadziei na poprawę swojego stanu zdrowia. Masaż powierzchni stopy lub dłoni oddziałuje dogłębnie na cały organizm, w tym na organy wewnętrzne. Są one stymulowane, by pobudzić je do prawidłowej pracy. Początkowo może to wyglądać zupełnie inaczej – pierwsze dni mogą sprawiać wrażenie, jakby stan pacjenta się pogorszył. Jest to jednak pozytywny znak i właściwy krok na drodze do zdrowia – organizm zaczyna walczyć, przechodzi z fazy biernej w czynną. Do tego właśnie służy terapia odruchowa.


Nie można komentować.