refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Strefy na dłoniach i stopach

25 października 2010

Człowiek od zawsze pragnął znaleźć sposoby, by przedłużyć swoje życie. A nie ma lepszej metody niż dbałość o własne zdrowie. Wiele chorób powstaje w następstwie tych już posiadanych, a leczenie jednej dolegliwości może wywołać drugą. Refleksologia nie powstała wczoraj. Ma za sobą tysiące lat doświadczenia zbieranego przez najbieglejszych medyków. Wiedzę na temat receptorów znali i potrafili zastosować w praktyce już Chińczycy pięć tysięcy lat temu, wykorzystując ją do zabiegów związanych z akupunkturą. Również starożytni Egipcjanie leczyli się w ten sposób, co przedstawiają hieroglify w Domu Lekarza i w innych zachowanych budowlach z tamtych czasów.

Ich wiedza przez tysiące lat była udoskonalana. Dziś wiemy, że organizm ludzki podzielony jest na strefy. Warto pamiętać, że w stopie znajduje się 7200 zakończeń nerwowych. Biegną one przez cały układ nerwowy, dlatego wszelkie problemy ze zdrowiem można odczytać właśnie z tej części ciała. Każdy punkt należy uciskać kilka do kilkunastu sekund, by wybadać, czy sprawnie funkcjonuje. Udrażnia się w ten sposób kanały przepływu energii, co pomaga organizmowi się oczyścić. Nie jest to leczenie w ścisłym znaczeniu tego słowa, a raczej pobudzanie organizmu, by nauczył się zwalczać sam chorobę.

Zarówno na dłoniach, jak i na stopach, znajdują się punkty, które odpowiadają poszczególnym organom. Biegną one parzyście po obu stronach całego ciała. Każdy narząd oplata gęsta sieć połączeń nerwowych, które stykają się ze sobą w wielu miejscach w organizmie. Przechodzą również przez stopy i dłonie. Tak naprawdę wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę – wystarczy przypomnieć ból nóg po ciężkim dniu, uczucie ciężkości czy pulsowanie. Cały stres i problemy kumulują nam się przede wszystkim w stopach, ale receptory można odnaleźć również na dłoniach i twarzy. Stąd właśnie możemy się dowiedzieć o chorobie zanim wystąpią jej symptomy. Wszystko zależy tylko od tego, czy będziemy potrafili odczytać znaki.


Nie można komentować.