refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Strach przed refleksologią

8 listopada 2010

Większość z nas została wychowana w zaufaniu i poszanowaniu dla medycyny konwencjonalnej. Samo w sobie nie jest to niczym złym, jeśli nie będzie to skutkowało zamykaniem się na nowości i innowacyjne sposoby leczenia. Nie warto zamykać przed sobą szansy na wyzdrowienie. Jednak czasem lęk przed tym, co nieznane, jest silniejszy niż wszelkie racjonalne przesłanki. Zazwyczaj dołącza do tego rutyna – tak długo leczono nas w ten sam sposób, że trudno samemu wykonać pierwszy krok, by skorzystać z pomocy innego specjalisty. Nie pomaga w tym nawet świadomość, że tak jak nie ma idealnych leków, tak nie ma też idealnych lekarzy.

Refleksologia związana jest z działem medycyny nazywanej naturalną. Do jej podstawowych cech należy wykorzystanie wiedzy i umiejętności znanych od czasów starożytnych. Wiedzy, która w rękach specjalisty może pomóc nie tylko w drobnych bólach, ale także w poważnych schorzeniach. Umiejętności, które potrafią uśmierzyć nawet długotrwałe cierpienie.

Podłoża strachu przed refleksologią mogą być różne – od niechęci przed wizytą u jakiegokolwiek specjalisty po strach przed wykryciem dolegliwości czy usterki w organizmie. Wielu ludzi woli nie wiedzieć, że coś im dolega, dlatego szerokim łukiem omijają nie tylko lekarza, ale także refleksologa czy akupunkturzysty. Do tego dochodzi obiegowa opinia o medycynie naturalnej, że należy do guseł ludowych i jest oszustwem. Takie zdanie podtrzymują nieraz również lekarze, nie zdając sobie sprawy, jak wielką szkodę mogą nieświadomie wyrządzić pacjentowi. A przecież wielu ludzi udało się uzdrowić właśnie za pomocą tak zwanych alternatywnych metod. Dobry lekarz nigdy nie będzie odbierał pacjentowi nadziei i nie będzie mu blokował drogi zapoznania się z innymi sposobami leczenia. Każdy specjalista, nie tylko od zdrowia, powinien znać granice swojej pracy. Warto dodać, że z dniem 1 stycznia 2005 roku zawód refleksologa zatwierdzono uchwałą Sejmu RP i wpisano do „Klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy” (Dz. U. Nr 265, poz. 2644). Coraz więcej ludzi przełamuje swoje lęki i udaje się na zabiegi refleksologiczne. Dzięki temu odzyskują harmonię zarówno w sferze psychicznej, jak i duchowej.


Nie można komentować.