refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Strach jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Każdy z nas ma swoje prywatne fobie, które pielęgnuje wbrew własnym chęciom i potrzebom. Mark Twain powiedział kiedyś, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. Nie należy doprowadzać do sytuacji, w których lęk przed tym, co nowe, odbiera nam szansę na życie w zdrowiu, bezpieczeństwie i komforcie. A przede wszystkim – na czerpanie z życia przyjemności.

Na wiele chorób współczesna medycyna nie ma sposobów. Aby zwalczyć objawy i następstwa złego samopoczucia i schorzeń wypisuje się pigułki, zleca się zabiegi lecznicze oraz rutynowe badania. Wielu lekarzy zdaje sobie sprawę, ze nic one nie zdziałają, a ich jedynym pozytywnym skutkiem będzie nadzieja, która zdopinguje pacjenta do dalszej walki z chorobą. Ta nadzieja bardzo szybko przekształca się w rutynę, która jest równoznaczna ze zniechęceniem do jakiegokolwiek leczenia. Mimo to ludzie nieraz wykonują te rutynowe czynności – łykają przepisane leki, udają się na zabiegi, choć nie widzą żadnego realnego wyniku swoich starań. I nadal obawiają się skorzystania z innych, sprawdzonych metod leczniczych.

Czemu się tak dzieje? Są tacy, którzy zainteresowanie innowacyjnymi metodami leczenia nazwą skrytą desperacją, ponieważ medycynę alternatywną wciąż traktuje się w Polsce po macoszemu: jako coś nie tylko gorszego, ale i wstydliwego. Mimo sceptycznego podejścia, wielu z tych ludzi po zabiegach refleksologicznych, akupunkturze czy ajurwedzie czuje się znacznie lepiej, a niektórzy powracają całkowicie do zdrowia. Dlaczego nie dotyczy to wszystkich? Każdy człowiek jest inny i nie da się jednym sposobem wpłynąć na każdy organizm. To także różnica w naszej wewnętrznej historii – każdy rozwija się we własnym tempie, różne są też wpływy zewnętrzne, przebyte choroby, środowisko, a wszystko to określa specyfikę biologicznej struktury. Dlatego nasze organizmy różnie reagują zarówno na tabletki, jak i na zabiegi w gabinecie refleksoterapeutycznym.

Strach przed alternatywnymi metodami leczenia sprawia, że wielu ludzi nie wypróbowuje sposobów, które mogłyby im pomóc w pozbyciu się męczących dolegliwości. Mogłyby – ale nie ma takiej reguły, którą da się zastosować do każdego. Właśnie wyjątki sprawiają, że istnieje tak wiele różnych sposobów leczenia. Próbować należy każdego sposobu, bo zawężanie sobie dróg prowadzących do zdrowia może negatywnie odbić się wyłącznie na nas samych. Nikt za nas nie będzie walczył z chorobą, dlatego warto słuchać rad każdego, ale należy kierować się własnym rozumem. A strach trzeba zwalczać, gdyż należy do czynników znacznie utrudniających życie. Szkoda byłoby męczyć się z powodu chorób, z którymi wcale nie trzeba żyć.


Skomentuj