refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Skutki leczenia doraźnego

27 września 2010

Leczenie doraźne zwalcza skutki naszych chorób, zaś przyczyny pozostają nietknięte. Zapomina się, że w przypadku organizmu jeden proces wpływa na drugi. To jak mechanizm zegara: jeżeli jedna mała śrubka przestanie działać, cała maszyneria może ulec awarii. Tak też dzieje się z naszym ciałem. Jeśli stale przyjmujemy leki, które zmniejszają ból żołądka, tym samym go uszkadzamy. Zaburza to całą wewnętrzną gospodarkę, w tym może upośledzić wątrobę. Podobnie jest z przyjmowaniem antybiotyków, które zwalczają wszystkie bakterie – zarówno te wspomagające pracę organizmu, jak i powodujące chorobę. Prowadzi to do wyjałowienia i ogólnego osłabienia. Im więcej antybiotyków, tym nasz organizm gorzej na nie reaguje. Stajemy się podatni na inne choroby, na które znów dostajemy antybiotyki – i koło się zamyka, bo to jeszcze bardziej osłabia organizm. Lekarz rodzinny bada ogólny stan zdrowia, ale nie ma takich środków, by dotrzeć w głąb. Przez to na sygnalizowany częsty ból głowy znów dostaje się tabletki, swoisty symbol naszych czasów. One pomagają ukoić ból aż do następnego napadu. Rzadko zleca się dogłębne badania, które miałyby na celu wskazanie przyczyny cierpienia, a tym samym jego wyeliminowanie. Powoli przyzwyczajamy się do tego stanu i stwierdzamy, że z bólem da się żyć, w czym pomagają będące zawsze pod ręką pastylki. Dogłębne badania są często czasochłonne oraz bardzo kosztowne, a my przyzwyczailiśmy się do pośpiechu, często bez zastanawiania się, że to być może tryb życia lub pospieszne jedzenie szkodliwych produktów wpływają na nasze zmienne humory, pogłębiają depresję, całościowo osłabiają. Dogłębny wywiad – nie tylko na temat zdrowia i samopoczucia pacjenta, ale również prowadzonego trybu życia, nawyków i sposobów radzenia sobie z problemami znacznie wzmacnia i poszerza diagnozę. Dzięki temu można wyeliminować przyczynę choroby. Jest też drugi sposób – można leczyć się całe życie, łykając różne tabletki i lecząc poszczególne dolegliwości. Przy wyborze tej drogi warto pamiętać, że sami skazujemy się na ciągły kontakt z lekami, wizyty w przychodni rodzinnej i nieustanne problemy, które będą następstwem poprzedniej choroby lub też sposobem jej leczenia.


Nie można komentować.