refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Aby móc wykonywać zawód refleksoterapeuty, trzeba przejść specjalistyczny kurs. Z pewnością zawsze znajdą się się „profesjonaliści”, którym będzie zależeć wyłącznie na wydostaniu pieniędzy z pacjentów, a swojej wiedzy nie poprą żadnym dyplomem. Są jednak charyzmatyczni lub potrafią stworzyć na tyle silne pozory, że wielu z nas pada nieświadomie ofiarą oszustwa. Tyczy się to nie tylko terapeutów, ale także lekarzy – dlatego zawsze warto zwrócić uwagę na uzyskane przez nich dyplomy i wykształcenie. Nie powinniśmy na nikogo zrzucać troski o własne zdrowie, gdyż później wyłącznie my ponosimy konsekwencje cudzych zaniedbań.

W Polsce można wziąć udział w kilku specjalistycznych kursach, które przygotują do zawodu refleksoterapeuty. Bez specjalistycznej wiedzy dotyczącej anatomii, meridianów, przepływu energii, a także sposobów uciskania i masażu można wyrządzić wielkie szkody pacjentowi i sprawić mu ogromny ból, który niełatwo będzie potem złagodzić i uleczyć.

Jednym z takich kursów są szkolenia prowadzone przez Polski Instytut Refleksologii (we współpracy z Polish-Canadian Reflexology Group). Tu właśnie można poznać teorię związaną z zawodem refleksoterapeuty i dowiedzieć się, jak wykorzystać ją w praktyce. Kursy są płatne i składają się z pięciu odrębnych etapów nauki. Dopiero po ich przebyciu uzyskuje się dyplom refleksologa. Zainteresowani dalszą nauką mogą brać udział w wielu różnorodnych seminariach i warsztatach dla zaawansowanych. Program nauki obejmuje 350 godzin, z czego 120 to praktyka własna. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Pomyślne zdanie obu części zostaje zwieńczone otrzymaniem specjalistycznego dyplomu.

Refleksoterapeuta, jak każdy specjalista, powinien posiadać odpowiedni certyfikat uprawniający go do wykonywanynia zawodu. Warto sprawdzić, czy osoba, która podejmie się naszego leczenia, posiada właściwe uprawnienia i kwalifikacje. Nie musi to polegać jedynie na obejrzeniu dyplomu – można też wejść na stronę internetową Polskiego Instytutu Refleksologii, na której znajduje się lista dyplomowanych refleksologów. Wystarczy wybrać województwo, które nas interesuje, by pokazała się lista osób posiadających stosowny certyfikat.

Warto dodać, że zawód refleksologa uznano za jeden z najlepiej zapowiadających się na przyszłość sposobów na biznes na polskim rynku, dzięki któremu można osiągnąć sukces zawodowy i spełnić się w wykonywanej pracy. Związane jest to z wyróżnieniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przyznanym właśnie refleksologowi.


Nie można komentować.