refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Leczenie zachowawcze jest obecnie bardzo popularne. Jego przeciwieństwem jest chirurgia, która wymaga ingerencji wewnątrz organizmu. Jeśli tylko pacjent nie musi przebywać w szpitalu, leczony jest właśnie takimi nieinwazyjnymi sposobami. Istnieje wiele metod zachowawczych, a jedną z najczęściej stosowanych jest farmakoterapia, czyli przyjmowanie leków.

Często słyszymy, że współczesne życie toczy się znacznie szybciej niż dawniejsze. Nie zastanawiamy się nad przyczyną bólu, tak jak i nie zauważamy momentu pojawienia się pierwszych symptomów choroby. Dopiero gdy wystąpią poważne problemy, których nie da się zignorować, wybieramy się do lekarza. Jemu zazwyczaj pozostaje tylko jedno – wypisanie farmaceutyków. Jednak przyjmowanie leków powinno być ostatecznością. Wiele chorób bierze się z niedoborów witamin oraz mikro- i makroelementów, z czego wynika też ogólne osłabienie organizmu. Gdy przychodzimy do lekarza, często nie pozostaje mu nic innego, jak zapisanie leków. Jedynym pozytywnym aspektem jest brak skierowania do szpitala. Jednak cechą charakterystyczną wszystkich farmaceutyków jest fakt, że jednocześnie leczą i szkodzą. Usuwając jedną dolegliwość, wywołują lub przyczyniają się do powstania następnej. Jeśli sami o siebie nie dbamy, winę za niedoleczenie lub osłabienie organizmu ponosimy w dużym stopniu my sami.

Leczenie zachowawcze ma na celu opanowanie dalszego rozprzestrzeniania się choroby, a następnie jej likwidację. Znacznie mniejszą wagę przykłada się do znalezienia przyczyn problemów zdrowotnych, gdyż farmakologia to przede wszystkim leczenie skutków. Tym samym choroba może się odradzać w nieskończoność. Tak jest z zatokami, migrenami, chronicznymi przeziębieniami, bólem żołądka, reumatyzmem. Skoro dany problem pojawia się wielokrotnie, należałoby poważnie zagłębić się w przyczynę jego powstawania, znaleźć i naprawić to, co szwankuje w organizmie. Wymaga to wielu badań, ale warto się im poddać, by nie męczyć się stale z tymi samymi schorzeniami. Na jednego lekarza w Polsce przypada zazwyczaj znacznie więcej osób, niż jest on w stanie wyleczyć. Dlatego można zauważyć nowy trend – coraz więcej pacjentów decyduje się na wizyty u specjalistów medycyny alternatywnej. Ich przewaga polega na tym, że nie przepisują żadnych leków, tym samym nie zmniejszają odporności organizmu i nie szkodzą. Pierwotna zasada Hipokratesa – „primum non nocere” – pozostaje w mocy.

Stosowanie metod zachowawczych jest coraz powszechniejsze. Znacznie lepsze dla naszego zdrowia byłoby dbanie o siebie, by nie trzeba było korzystać z żadnych tabletek. Zdrowe odżywianie się, ruch i kontakt ze świeżym powietrzem, życie bez stresu to najlepsze recepty na utrzymanie dobrego zdrowia i samopoczucia. Z pigułek najlepiej korzystać jedynie wtedy, gdy okażą się naprawdę niezbędne. Leczenie zachowawcze powinno należeć nie do pierwszych sposobów walki z powstającą chorobą, a do ostatnich.


Nie można komentować.