refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

W każdym rodzaju medycyny (konwencjonalnej i alternatywnej) występują stany, w których lepiej nie poddawać się zabiegowi, by samemu sobie nie zaszkodzić. Są to specjalne choroby, a także wyjątkowe sytuacje. A przy tym specjalista musi zawsze pamiętać, by do każdego pacjenta podejść indywidualnie. Ta sama choroba może objawić się inaczej w każdym z nas. Naturalny jest też strach, który drzemie w większości ludzi, by choroba nie okazała się ostateczną. Z tego właśnie powodu tak wielu ludzi decyduje się na wizytę u specjalisty, gdy objawy staną się tak silne, że nie będzie można sprawnie funkcjonować, a leczenie będzie wymagało sporych nakładów finansowych i wytężonej pracy zarówno pacjenta, jak i lekarza. Wbrew pozorom większość chorób można wyleczyć, jeśli się właściwie za to zabierzemy. Wiele osób sądzi, że refleksoterapia to zwykły masaż. Nic bardziej mylnego; refleksoterapeuta jest specjalistą, który będzie potrafił poprzez ucisk stopy lub dłoni wyczuć, które punkty w naszym ciele są osłabione i szwankują. Co warto wiedzieć – można w ten sposób wykryć schorzenia wcześniej, niż pojawią się ich pierwsze symptomy. Warto jednak poinformować refleksoterapeutę przed zabiegiem o przebytych i leczonych chorobach. Nie we wszystkich przypadkach zabieg poskutkuje, na szczęście jest ich bardzo mało. Oto one:

1. Zaawansowana choroba żylakowa, zapalenia żył i układu limfatycznego, zakrzepica.
2. Infekcja zakaźna połączona z wysoką gorączką.
3. Ciąża zagrożona.
4. Stany przedoperacyjne, a także wymagające zabiegu chirurgicznego (np. wyrostek robaczkowy).
5. Występujące rozlegle żylaki.
6. Grzybica i zmiany skórne stóp, złamania stóp, uszkodzenia, zespół Sudecka (rozrzedzenie kości powstałe w wyniku urazu).
7. Chłoniak (nowotwór układu limfatycznego).

Nie da się zastosować leczenia na siłę. Aby zabieg okazał się owocny, pacjent musi spełniać pewne określone warunki zdrowotne. W końcu najważniejszą zasadą jest nie szkodzić. A w przypadku wyżej wymienionych chorób pobudzenie odpowiednich nerwów czuciowych mogłoby wyjść z cierpieniem i uszczerbkiem na zdrowiu pacjenta.


Nie można komentować.