refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Ludzie są coraz bardziej świadomi własnego zdrowia. Nieraz doświadczają na sobie bezradności lekarzy, gdy ci nie potrafią odnaleźć przyczyny choroby, a zamiast skierować swoich pacjentów na specjalistyczne badania, zapisują im kolejne farmaceutyki. Chorzy czują się jak króliki doświadczalne, a chemia w ich organizmach nie znika wraz z przyjmowaniem kolejnych leków. Jest to jedną z przyczyn zwracania się ku medycynie alternatywnej. Niektóre sposoby leczenia warto od razu odrzucić – jak choćby wpatrywanie się w zdjęcie chorej osoby, by ta poczuła się lepiej. Wiara czasem czyni cuda, ale lepiej zdać się na coś pewniejszego. Wiele alternatywnych sposobów leczenia ma pozytywną opinię wśród specjalistów zajmujących się medycyną tradycyjną.

Metody niekonwencjonalne często liczą sobie tysiące lat praktyki. Wzrost wiedzy współczesnego człowieka na temat zdrowia, leczenia i funkcjonowania ludzkiego organizmu sprawia, że pacjenci chcą być traktowani podmiotowo. Zazwyczaj jednak lekarze nie tłumaczą im źródeł choroby, zamiast zrozumiałych wyjaśnień operują fachowym słownictwem, a konsultacje psychologiczne w polskich szpitalach wciąż raczkują. Takie działania wywołują strach zarówno przed wizytą u specjalisty, jak i udaniem się do szpitala. Zdarza się, że ludzie przez całe życie nie zapisują się do żadnej przychodni, żywiąc przekonanie, że lekarz przede wszystkim przysparza problemów, więc na wszelki przypadek lepiej do niego nie iść.

Łykanie coraz to nowszych tabletek znacznie obciąża organizm, a leczenie jednej przypadłości powoduje drugą. To też jeden z powodów, dla których wielu ludzi w ogóle nie stosuje farmaceutyków. Dziś każdy może wybrać sposób własnego leczenia. Bardzo często ludzie chodzą do specjalistów obu rodzajów – zarówno opierających się na metodach tradycyjnych, jak i niekonwencjonalnych. Wyniki badań i metody leczenia przedstawiają obojgu, by uzyskać dodatkowy punkt odniesienia. To bardzo ważne, że pacjent stał się się świadomy własnych problemów i chce je aktywnie rozwiązywać. Takie myślenie również sprzyja powrotowi do zdrowia. Refleskoterapeuci posiadają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu – może warto, by i lekarze spojrzeli na chorego z innej perspektywy niż podręcznikowa?

Organizm ludzki jest tak skomplikowany, że nie da się zastosować jednakowych sposobów leczenia nawet w przypadku tej samej choroby. Nie wiemy wszystkiego o jego mechanizmie działania; nieznana jest nam nawet cząstka tego, o czym powinniśmy wiedzieć, by pomagać. Refleksologia stara się wypełnić tę lukę – już od czasów starożytnych pomaga ludziom w powrocie do zdrowia. Alternatywne sposoby leczenia stymulują pracę organizmu, by mógł sam zwalczyć to, co mu szkodzi.


Skomentuj