refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Detoksykacja organizmu

15 listopada 2010

Żyjemy w coraz szybciej rozwijającym się świecie. Efektem ubocznym są zanieczyszczenia – wody, powietrza, ziemi, które niezauważalnie dla samych siebie przyswajamy wraz z pokarmem. Gromadzą się one w naszych organizmach – jednak ten stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Po osiągnięciu pewnej indywidualnej linii granicznej organizm powie stop.

Toksyny pochodzą przede wszystkim z pokarmu. Nieracjonalne odżywianie się wpływa niekorzystnie na stan jelit i znajdującej się w nich flory bakteryjnej. Zdrowe jelita są kluczem do dobrego zdrowia – dzięki przyjaznym bakteriom powinny rozkładać jedzenie, które następnie musi zostać wydalone z organizmu. Jeśli zalega, tworzy złogi, które są źródłem toksyn. Odpowiadają one za wiele chorób układu pokarmowego – wzdęcia, zaparcia, bóle żołądka, niestrawność, a zarazem za złe samopoczucie, kiepski stan skóry, znużenie, tycie. Źródłem zanieczyszczeń są również leki – zarówno te przyjmowane rzadko, jak i codziennie: środki przeciwbólowe czy uspakajające, antybiotyki.

Większość jedzenia, które spożywamy, pochodzi ze sklepów; rzadko kto ma kontakt z warzywami i owocami z własnego ogródka. Zazwyczaj są one w większym lub mniejszym stopniu przetworzone. Cukry i tłuszcze, które spożywamy w nadmiernych ilościach, nie wypłukują się całkowicie z organizmu, który sam nie poradzi sobie z ich usunięciem. Gromadzą się w jelitach i wątrobie, głównie w komórkach tłuszczowych. Powodują nie tylko przyrost wagi i zmianę sylwetki, ale również wiele problemów zdrowotnych.

Wszystko to sprawia, że w naszym organizmie pojawia się wiele toksyn, które zmniejszają odporność. Ich następstwem są choroby – zarówno sezonowe (przeziębienia, grypa), jak i przewlekłe (otyłość, nowotwory – w tym najpowszechniejszy rak: jelit, zaparcia, zatrucie wątroby). Każda choroba sprawia, że nasze dobre samopoczucie zanika. Detoksykacja ma pomóc przywrócić homeostazę w organizmie. Powinna nie tylko oczyścić go z toksyn, ale również zwiększyć w przyszłości zdolność do samoregeneracji, by mógł radzić sobie sam bez żadnych bodźców zewnętrznych. Zadaniem detoksykacji jest przekształcenie dużych szkodliwych związków chemicznych na mniejsze. Dzięki takim reakcjom łatwiej je będzie wydalić z organizmu.

Refleksoterapeuta dokonuje detoksykacji poprzez zabieg na stopach. Stare chińskie przysłowie mówi, że są one zwierciadłem całego organizmu – w nich kumulują się stres i problemy z poszczególnymi narządami. Lecznicza stymulacja receptorów pobudzi organizm do samooczyszczania; usunie złogi zalegające w organizmie, w tym te w jelitach, zregeneruje wątrobę oraz pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu toksyny zostaną wydalone. Jest to możliwe dzięki ponad siedmiu tysiącom zakończeń nerwowych ulokowanych w naszych stopach. Oplatają one lub przebiegają przez najważniejsze organy w ciele. Znając ich rozmieszczenie, refleksoterapeuta może wykonać zabieg polegający na detoksykacji organizmu.


Skomentuj