refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Refleksologia jest przede wszystkim nauką. Zajmuje się leczeniem różnorodnych chorób. Swoją skuteczność zawdzięcza wiedzy na temat refleksów, czyli punktów odruchowych znajdujących się na stopach, dłoniach i twarzy. Odpowiadają one poszczególnym narządom w ciele człowieka. Dzięki temu refleksologia pomaga odzyskać równowagę fizyczną i duchową – stymuluje również punkty przepływu energii w całym ciele. W trakcie leczenia organizm traktowany jest jako niepodzielna całość, podczas gdy w tradycyjnej medycynie bierze się pod uwagę jedynie zainfekowany organ. Dlatego w refleksologii szuka się przede wszystkim przyczyn choroby, by je wyeliminować, a nie leczy jej skutki. Zwłaszcza że skupienie się wyłącznie na doraźnych objawach może za sobą nieść ryzyko dalszych chorób. Do refleksoterapeutów przychodzą zarówno ludzie, którym medycyna konwencjonalna nie jest w stanie pomóc (przewlekłe bóle głowy, stawów, nadciśnienie, chroniczne depresje), jak też osoby chcące wspomóc tradycyjny proces leczenia. Zadaniem refleksoterapeuty jest pobudzenie odpowiednich narządów do pracy poprzez ucisk punktów znajdujących się na stopach i dłoniach, dzięki czemu organizm sam zacznie sprawnie funkcjonować. Pierwszym krokiem ku zdrowiu jest odtrucie i oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się z powodu nieprawidłowego odżywiania, nadmiaru leków czy szkodliwego działania któregoś z narządów. Z pomocy specjalisty może korzystać każdy; określi on, w czym tkwi źródło choroby.


Nie można komentować.