refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

 • Szukasz pomocy…

  Nieustanny stres?
  Spadek poziomu energii?
  Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
  Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
  Częste migreny? Bolesne miesiączki?
  Spuchnięte, obolałe stopy?

  Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

  Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

 • Tagi

Domeną naszych czasów jest leczenie objawowe. Z pewnością jest ono ważne, ale nie można dopuścić do sytuacji, by zastąpiło leczenie przyczynowe. Jeśli zapomni się o czynniku sprawczym wywołującym chorobę, można przypuszczać, że problemy będą się nawarstwiać, a przy tym wciąż mimo leczenia ponawiać.

Niestety, znacznie łatwiej jest zwalczać skutki choroby, czyli leczyć w sposób objawowy. Jest to bardzo częsta metoda w przypadku leczenia przeziębień – wystarczy zaaplikować odpowiednie leki lub antybiotyki. Zdarza się jednak, że choroba – mimo zastosowania farmaceutyków – powraca, a dokładanie kolejnych leków jedynie wyjaławia organizm. Wtedy właśnie lekarz zobowiązany jest do wyszukania przyczyny choroby; w Polsce bardzo rzadko rozpoczyna się leczenie właśnie od tej strony. Pigułki przyjmowane w nadmiarze więcej przyniosą szkody niż pomocy, a przywrócenie sił osłabionemu organizmowi może być czasochłonne i uciążliwe.

Nie da się zapomnieć o zaletach leczenia objawowego – w końcu to ono odpowiada za usunięcie skutków choroby. W ten sposób pacjent może poczuć się lepiej, gdyż przyjmowanie pigułek może eliminować ból lub zwiększyć drożność dróg oddechowych (w przypadku przeziębień). W ten sposób chory może sprawniej funkcjonować na co dzień. Jednak skutkiem ubocznym takiego leczenia jest przyzwyczajanie, a także stopniowe uzależnianie organizmu od zewnętrznej pomocy. Zanika w ten sposób nasza naturalna odporność, więc częściej chorujemy. Przyjmowanie kolejnych leków sprawia, że organizm przestaje samodzielnie się regenerować.

Trudno byłoby całkowicie wykluczyć leczenie objawowe. We wszystkim po prostu potrzebny jest umiar. Wielu ludzi uzależnia się od przyjmowania leków przeciwbólowych, kropel na katar czy nawet witamin. Najbardziej optymalnie byłoby nie przyjmować tabletek w ogóle. Jednym z powodów stosowania leczenia objawowego jest brak niemożność poznania przyczyn samej choroby. Dlatego wielu lekarzy łączy leczenie skutków i przyczyn, mając na względzie komfort samego pacjenta. Ból czy problemy z poruszaniem mogą skutecznie zawiesić wiarę w wyleczenie.

Leczenie przyczynowe uważane jest uważane za najbardziej skuteczne. Polega na znalezieniu głównego problemu i wyeliminowaniu go, by choroba się nie powtarzała i nie osłabiała organizmu. Refleksoterapia opiera się właśnie na wyeliminowaniu powodów choroby. W przypadku tej metody nie przyjmuje się leków, specjalista zajmuje się odnalezieniem przyczyn choroby, odczytując jej pierwsze symptomy ze stóp. Dzięki uciskowi właściwych punktów można pobudzić organizm do samowyleczenia. Dzięki temu leczenie objawowe nie ma tutaj żadnego zastosowania.


Skomentuj