refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Zabiegi mogą być wykonywane w gabinecie lub w domu pacjenta. Przed rozpoczęciem pracy na stopach wskazane jest rozgrzanie ich przez ok. 15 minut w wodzie. Z uwagi na specyfikę pracy, stopy przed zabiegiem nie powinny być kremowane ani oliwione.

Zabieg trwa ok. 50 minut i składa się z trzech etapów. Pierwszy – rozluźnianie i rozgrzewanie odbywa się na suchych stopach. Drugi – właściwy może być wykonywany z dodatkiem delikatnego talku, natomiast zakończenie jest formą masażu i odbywa się z użyciem olejku poprawiającego krążenie.

Każdy organizm ma inny potencjał, ale przyjmuje się, że do jego przestrojenia i skierowania na zdrowienie potrzebnych jest na początku 10-15 zabiegów. W zależności od osiągniętego stanu, należy zadbać o jego stabilizację. Oprócz zabiegów poprawiających samopoczucie, wskazane są zmiany stylu życia, myślenia oraz odżywiania. O tym refleksolog rozmawia z pacjentami w czasie zabiegów, starając się wspólnie poznać przyczyny pogorszenia stanu zdrowia i odnaleźć ścieżkę jego poprawy.

Każdy z widocznych poniżej obszarów stóp odpowiada za jakiś narząd:

refleksoterapia - obszary