refleksoterapeuta

Mirosława Plewka

  • Szukasz pomocy…

    Nieustanny stres?
    Spadek poziomu energii?
    Bóle stawów, pleców, kręgosłupa?
    Zgaga, wzdęcia, palenie w przełyku, zaparcia?
    Częste migreny? Bolesne miesiączki?
    Spuchnięte, obolałe stopy?

    Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jaki prowadzi.

    Refleksologia to metoda "czytania ze stóp" i działania poprzez nie na cały organizm. Jest to skuteczna, bezinwazyjna terapia naturalna, która przywraca naturalną, równowagę biologiczną całego ciała.

  • Tagi

Meridiany, nazywane również południkami, są miejscami przepływu energii (chi) w naszym ciele. Po raz pierwszy zostały opisane przez Chińczyków już kilka tysięcy lat temu. I to właśnie oni zaczęli wykorzystywać wiedzę o meridianach w życiu codziennym. Kanały te wiążą się ścisłe z systemem nerwowym, krwionośnym, kostnym, ścięgnowo-mięśniowym oraz z wszystkimi narządami. Dzięki tak bliskim połączeniom i wzajemnemu przenikaniu się łatwo o szkodę dla całego organizmu – nawet w przypadku małego zatoru energetycznego problem można odczuć na wielu płaszczyznach.

Istnieje 12 głównych meridianów, 12 ścięgnowo-mięśniowych, 8 dodatkowych, liczne odgałęzienia (kolaterale) oraz sieć mikromeridianów. Główne „południki” ułożone są symetrycznie wzdłuż całego ciała. W normalnych warunkach nie powinno dochodzić do przerwania przepływu energii, choć jej ilość przechodząca przez meridiany może być oczywiście różna. Zastoje wewnątrz kanałów mogą spowodować jej zagęszczenie na jednym z poziomów, przez co powstają niebezpieczne czopy. Te z kolei prowadzą do dalszych blokad energii kumulującej się niebezpiecznie w jednym z punktów, co wywołuje różne choroby. Czopy można rozbić poprzez specjalistyczny ucisk – masażem lub igłami – dlatego często ludzie z podobnymi dolegliwościami odwiedzają akupunkturzystów lub refleksoterapeutów. Meridiany mocno powiązane są z teorią holistyczną Zachwianie nawet najdrobniejszym elementem w organizmie odbija się na całej jego strukturze.

Skąd mogą brać się zatory w kanałach energetycznych? Powodów może być wiele, począwszy od niewłaściwego odżywiania po problemy bardziej złożone, takie jak długotrwałe stosowanie zbyt wyczerpujących ćwiczeń fizycznych, problemy natury psychicznej, a nawet pogorszenie warunków życia i stres. Wszystko, co zmienia w sposób drastyczny codzienny, naturalny i właściwy dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia rozkład dnia, może prowadzić do zatorów w organizmie. Trudno samemu usunąć takie energetyczne czopy zalegające w organizmie. Zazwyczaj potrzebna jest pomoc z zewnątrz.

Człowiek posiada niezwykle skomplikowaną strukturę wewnętrzną. Ważne, by udało się utrzymać homeostazę – zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym i energetycznym. Te elementy przenikają się nawzajem, tworząc zawiły mechanizm nazywany organizmem.


Nie można komentować.